Studia, obowiązki i wolontariat

Nowy rok akademicki, V rok studiów i dzieje się. Miało być luźniej, mniej zajęć i swobodniej, ale to nie u mnie. Ja chyba tak nie potrafię. Dziesiątki zadań, projektów, organizacji i czuje stres. Jeszcze uczelnia dokłada swoje, magisterka wisi nad głową, ach witajcie piękne studia.

Lubię swoje intensywne życie, ale czasem nawał obowiązków mnie przytłacza. W ogóle ten początek października jakiś taki średnio optymistyczny, dużo zmian, a jak dobrze wiadomo zmiana to wyjście po za sferę komfortu, a to nie zawsze jest miłe. Jednak zobaczymy, co będzie dalej.

DSC04872

Początek roku akademickiego to także sezon imprez, eventów, powrót zamkniętych teatrów i innych ciekawych inicjatyw. A przede wszystkim to nabór do różnych organizacji studenckich i pozarządowych. Zachęcam do zapoznania się z ofertą programu ,,PROJEKTOR – wolontariat studencki”http://www.projektor.org.pl/0,1,1.html , czy Centrum Wolontariatu w Lublinie http://wolontariat.org.pl/. Można się wiele nauczyć, poznać wspaniałych ludzi i zrobić coś dla innych. Jeśli masz o zdobyciu tak potrzebnych na rynku pracy kompetencji miękkich, czyli kreatywności, asertywności, dobrej komunikacji w zespole to takie miejsca Cię tego nauczą. Robiąc projekty czy organizując akcje będziesz uczył się nowych rzeczy, poszerzał zainteresowania. Planowanie i szukanie sponsorów będzie chlebem powszednim.

Co mi daje wolontariat? To przede wszystkim miejsce gdzie mogę się realizować, gdzie spotykam ludzi z pozytywną energią, która zaraża. Wtedy nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, nad którymi trzeba dłużej popracować. Bezpłatna praca na rzecz innych daje niesamowitą satysfakcję, ale także lekcje pokory, że ludzie są różni i ciągle trzeba się ich uczyć na nowo. To ciągła nauka akceptacji i przekraczania własnych barier.

Polecam wolontariat, bo to miejsce, które może dać wiele.

DSC08411
Logo PROJEKTORA- wolontariatu studenckiego, ulepione z modeliny podczas jednego z projektów;)

Motywujące cytaty:

„Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?”
– Martin Luther King Jr.

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”
– Thomas Jefferson

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s